robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Lifestyle

Wszystko o degustacji piwa

Wszystko o degustacji piwa

Piwo może kojarzyć się z mało wyrafinowanym trunkiem, które wybiera się na wieczorne spotkanie ze znajomymi lub podczas wypadu do pubu. Jednak jest to dość mylne pojęcie, gdyż mamy mnóstwo gatunków, odmian i producentów tego trunku i każde z nich jest wyjątkowe na swój sposób. Są koneserzy wina, serów, ale także i piwa. Jeśli zainteresowaliście się tym tematem, warto dowiedzieć się więcej. Z czym to się je i jak można degustować piwo?

Degustacja piwa – jak to wygląda?

W wielu restauracjach i lokalach możemy zakupić zestaw degustacyjny piw lub deskę degustacyjną. Dostaniemy wtedy kilka różnych odmian trunku w specjalnych szklankach do piwa. Zwykle mają one około 300ml, ale może być ich mniej lub więcej.  Zwykle kosztuje to około kilkudziesięciu złotych, jednak ceny mogą wynosić nawet kilkaset złotych, w zależności od miejsca i rodzaju piwa.

Jeśli jednak chcemy, degustację możemy zorganizować sami, w domowym zaciszu lub podczas wizyty gości. Wystarczy zakupić interesujące nas piwa i zaopatrzyć się w specjalny zestaw do degustacji. To naprawdę ciekawe doświadczenie, które zainteresuje wszystkich gości. Jak więc skompletować zestaw do degustacji piwa?

deska do piwa

Deska do degustacji piwa oraz szklanki

Jeśli wybierzemy już trunki, które nas interesują, musimy je odpowiednio podać. Do tego przydadzą nam się odpowiednie szklanki. Piwo można pić w wielu różnych naczyniach: kuflach, kielichach, szklaneczkach. Tutaj najlepiej dobrać szkło do deski do degustacji piwa. Czym ona właściwie jest?

Deska do degustacji piwa zwykle wykonana jest z drewna. Do wyboru mamy buk, jesion, dąb, sosnę lub świerk. Są także deski stworzone ze sklejki. Dobrej jakości produkt jest zabezpieczany przez olejowanie, co dodatkowo upiększa drewno i podkreśla jego strukturę. Deski do serwowania piwa mają różne kolory i kształty oraz wymiary. To właśnie do nich powinniśmy dobrać odpowiednie szklanki. Chyba, że są one dołączone do zestawu.

deska do degustacji piwa

Takie deski do degustacji piwa są wykorzystywane w wielu restauracjach, pubach i browarach. Sprawdzą się jednak równie dobrze na wieczornych spotkaniach ze znajomymi. Możemy wybrać okrągłą deskę, w której szklanki układane są dookoła. Są także prostokątne, chyba bardziej znane i popularne, szczególnie w barach i browarach. Deski mają różną ilość miejsc na szklanki. Zazwyczaj jest ich 6. Co ciekawe, firmy oferują wykonanie desek personalizowanych, zgodnych z naszym pomysłem. To świetna sprawa jeśli chcemy mieć wyjątkowy, niepodrabialny produkt. Idealnie sprawdzi się we własnej restauracji, ale także w domowym zaciszu. 

Deski są naprawdę różnorodne i bardzo ciekawe. Mogą mieć interesujące wstawki, np. specjalne podpisy pod szklankami z rodzajami piwa. Mogą mieć okrągłe otwory lub zabudowane ścianki, również z podpisami. Każdy znajdzie produkt, który będzie dla niego idealny. Deskę można wybrać dobraną do wystroju i charakteru wnętrza, aby pasowała serwowana na stole. Do więcej, deskę możemy personalizować, zlecając grawer z nazwą restauracji, pubu lub nasz własny pomysł. To świetny zakup zarówno do biznesu, jak i codziennego użytku. 

Udostępnij