robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Lifestyle

Jak szybko wytrzeźwieć po imprezie?

Jak szybko wytrzeźwieć po imprezie?

Większości z nas zdarzyło się, że na imprezie za bardzo przesadziliśmy z alkoholem i na drugi dzień każdy marzy o tym aby jak najszybciej wytrzeźwieć. Jeśli mamy taką możliwość i pozostaniemy w domu, wtedy pół biedy bo będzie męczył nas kac i następnego dnia wszystko pomału wróci do normy z naszym zdrowiem i samopoczuciem. Jednak jeśli jeszcze tego samego dnia musimy pozałatwiać ważne sprawy lub nie chcemy pokazać się publicznie po spożyciu alkoholu to musimy szybko wytrzeźwieć.

Pierwszy sposób nie należy do najprzyjemniejszych ale warto z niego skorzystać aby szybko wytrzeźwieć. Zalecam zmusić się do zwymiotowania aby alkohol, który jest w naszym organizmie jak najszybciej został wydalony i nie zmieszał się z krwią co spowoduje jeszcze większy efekt wypicia. Dla niektórych pomocne może być wypicie octu lub wody zmieszanej z solą. Są to stare sprawdzone metody, choć pewnie nie często stosowane. Kolejną radą, która pomorze szybko wytrzeźwieć będzie wypicie dużej ilości wody zaraz po zakończonej imprezie, najlepiej jeszcze zanim pójdziemy spać. Warto także zwrócić uwagę, że już w trakcie spożywania alkoholu na imprezie warto spożywać go z napojami, co na drugi dzień ograniczy efekt kaca oraz pozwoli znacznie szybciej wytrzeźwieć.

Wcześniejsze metody są rozwiązaniami domowymi, które każdy może zastosować samemu od ręki. Jednak inną dobrą metodą na szybkie wytrzeźwienie jest wypicie glukozy, którą kupuje się w aptece. Jest to rozwiązanie dobre nawet z punktu medycznego, ponieważ w szpitalach podaje się glukozę dożylnie na wytrzeźwienie. Innym sprawdzonym sposobem na szybkie wytrzeźwienie jest wypicie soków lub spożycie pokarmów, które posiadają w sobie duże ilości witaminy C i fruktozy. Odpowiadają one za szybsze spalanie alkoholu i tym samym szybkie wytrzeźwienie.

piramidasteakhouse

Udostępnij