robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

BiznesLifestyle

Jak pracują ludzie sukcesu?

Jak pracują ludzie sukcesu?

Książek o wydajności i efektywności w pracy napisano mnóstwo. Rady jakie tam znajdziemy, są nam znane i oklepane.
W większości z nich rady, typu utrzymywanie porządku na stanowisku pracy, oraz nadawanie priorytetów najważniejszym rzeczom, często się powtarzają.
Niestety większość z tych porad jest głównie skierowana do pracowników korporacji.

Osiągnięcia w pracy

Większość ludzi inaczej zarabia na życie, a w takich książkach ciężko coś znaleźć dla większej grupy ludzi. Zwróćmy uwagę, że w każdym miejscu pracy są pracownicy lepsi i gorsi. W tej samej firmie jedni pracownicy mają stawkę znacznie wyższą od pozostałych.

Przede wszystkim, trzeba się zmierzyć z ważną prawdą, życie składa się z godzin. Osiągnięcia w życiu i pracy, są rezultatem tego jak spędzamy ten czas. Mamy tendencję do trwonienia czasu, tak jakby jego zasoby wydawały się być nieograniczone, zapominamy o tym, że stracony czas mija bezpowrotnie.

Godziny, podobnie tak jak pieniądze można inwestować. Każdy z nas ma tyle samo czasu bez względu na status finansowy.
Ludzie sukcesu w pracy ten czas wykorzystują w stu procentach, inwestują go, a nie marnują.

Planowanie dnia

Wielu pracujących na etacie ludzi twierdzi, że chciałoby lepiej planować swój dzień roboczy. Finalnie większość z nas nie ma pojęcia co będzie robić w konkretny dzień pracy, i tylko czeka na wydane od przełożonego polecenia.

Zaplanowanie każdej godziny w pracy sprawia, że człowiek czuje się bardziej bezpieczny, wie jaka praca go czeka, ile jej jest, oraz przy użyciu czego będzie ją wykonywał.

Pamiętajmy, że każda praca, nawet najprostsza wymaga konkretnych umiejętności. Wszystkiego w każdej pracy musieliśmy się nauczyć.
Ludzie, którzy w pracy radzą sobie zwykle lepiej od innych, ciągle ulepszają swoje umiejętności.
Nie poprzestajemy tylko na jednym poziomie kwalifikacji, ćwiczmy własne umiejętności.
Podsumowując, inwestujmy czas, planujmy, i ćwiczmy własne umiejętności. Jeśli nie chcemy zmieniać swojej pracy, tylko być w niej coraz lepszym, to zastosujmy te trzy porady.

Udostępnij