robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Mężczyzna

Jakie pokale do piwa?

Jakie pokale do piwa?

Zastanawiasz się, w czym najlepiej podać piwo, by nie tylko dobrze smakowało, ale i prezentowało się nad wyraz gustownie? Zwykły kufel, choć bardzo praktyczny, może nie sprostać ekskluzywnej prezentacji trunku. Zamiast niego, lepiej zatem skupić się na wyborze ciekawego szkła do piwa, które przykuje uwagę degustatora. Pokale do piwa warto mieć na wyposażeniu każdej eleganckiej restauracji, baru, ale także w domowej szafce ze szkłem. A jakie kieliszki do piwa można kupić w najciekawszych kolekcjach? Sprawdź!

Pokale do piwa – czyli jak podać piwo, nie lejąc go do kufla?

Standardowe kufle są jedną z najbardziej praktycznych opcji do serwowania zimnego i spienionego trunku. Świetnie się prezentują, są wykonane z solidnego szkła, jak również mogą być zakupione w różnych wielkościach. To czyni je rodzajem szkła, w którym piwo jest serwowane zdecydowanie najczęściej.

Nie zmienia to faktu, że elegancką prezentację piwa uzyskamy w nieco innej formie szkła do piwa. Pokale do piwa zaczynają zbierać równie duże grono zwolenników, degustatorów i fanów ekskluzywnej oraz nowoczesnej kuchni. Pokale do piwa to nic innego jak wysokie szklanki wykonane z cienkiego szkła. Pokal ma także cienką nóżkę, jak również dość smukły kształt, który umożliwia przyjemną degustację piwa, a także utrzymanie się pianki w kieliszku na dłuższy, niż standardowo czas.

W takiej szklance znacznie łatwiej podziwia się także konsystencję piwa i jego barwę, a trzymając kieliszek do piwa za nóżkę, nie doprowadzamy do nagrzania się trunku tak, jak w zwykłej szklance. 

Pokale sprawdzają się do serwowania pilsów, ciemnych lagerów, piw smakowych, stoutów i koźlaków.

Na jakie pokale do piwa warto postawić?

Różnorodność dostępnych modeli daje bardzo szerokie pole do popisu dla wszystkich chętnych degustatorów. Okazuje się bowiem, że w ofercie najbardziej popularnych kieliszków do piwa znajdziemy te o nowocześnie wykonanej bryle, jak również zdobione, utrzymane w oryginalnym stylu myśliwskim. Świetnie wykończone i bardzo okazałe w swojej prezencji pokale do piwa przyozdobią każdą witrynę wytrawnego fana piwa.

Pokale na wysokich nóżkach, ze złotym zdobieniem, w formie kryształu – wybór należy do Ciebie!

Materiał zewnętrzny

Udostępnij