robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Mężczyzna

Wieczór kawalerski – ostatnia noc wolności?

Wieczór kawalerski – ostatnia noc wolności?

W naszej tradycji, zanim przyszły pan młody stanie na ślubnym kobiercu i rozpocznie nową drogę życia, należy mu się jeszcze jeden, ostatni wieczór nieskrępowanych szaleństw, najlepiej w gronie najbliższych przyjaciół. Taki wieczór nazywa się po prostu wieczorem kawalerskim i choć niektórzy odchodzą już od jego obchodzenia, to ta tradycja ciągle jest żywa i często stosowana.

Wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski – kto go organizuje?

Często przez wiele tygodni, a nawet miesięcy poprzedzających go, zastanawiają się oni, w jaki sposób wszystko zorganizować i co przygotować, by było wyjątkowo. Nie ma przy tym czegoś takiego, jak jeden, uniwersalny, najlepszy pomysł na wieczór kawalerski. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie klimaty panują w grupie przyjaciół oraz jaki jest charakter i hobby pana młodego. Najważniejsza zasada dotyczy jednak tego, że na wieczorze kawalerskim powinny znaleźć się jedynie te osoby, które pan młody naprawdę lubi. Nie ma bowiem chyba nic gorszego od tego, jeżeli pozaprasza się przypadkowe osoby, bo tak wypada, a później męczy się w ich towarzystwie.

Wracając jednak do tego, jakie są przykładowe pomysły na udany wieczór kawalerski, to takim może trochę wyświechtanym, ale wciąż popularnym wyborem jest po prostu ulubiony lokal, dyskoteka lub bar.

Degustacja piw rzemieślniczych

Tańce czy męskie rozmowy, a może po prostu popularne barowe gry i zabawy sprawdzą się całkiem nieźle. Innym pomysłem może być wynajęcie busa na imprezę, które może zawieźć przyjaciół albo w jakieś urokliwe miejsce na imprezę pod gołym niebem, albo po prostu wozić ich od lokalu do lokalu w mieście. Są jednak i tacy, którzy woleliby spędzić ten wieczór z nutką adrenaliny. Dla nich sprawdzą się rozrywki typu wizyta na strzelnicy, drużynowa potyczka na polu paintballowym. Wypad na ściankę wspinaczkową, udział w jednej z gier miejskich, a może po prostu atrakcja polegająca na przejażdżce drogim, wynajętym, sportowym samochodem.

Udostępnij