robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Mężczyzna

Swetry męskie rozpinane plus size – dlaczego to dobry wybór?

Swetry męskie rozpinane plus size – dlaczego to dobry wybór?

Na wiosnę wszyscy powinniśmy pomyśleć o wymianie zimowej garderoby na nieco lżejszą. Moda męska plus size w ostatnich latach stała się powszechnie dostępna, przez co mężczyźni noszący większe rozmiary nie muszą już martwić się, gdzie uzupełnią swoją szafę o nowe ubrania. Na wiosnę warto zaopatrzyć się w swetry męskie rozpinane. Sprawdzą się one zarówno wiosną, latem, jak i jesienią.

Moda na swetry

W ostatnich kilku sezonach swetry męski rozpinane stały się bardzo modne. Do tego stopnia, że niektórzy mężczyźni noszą je przez cały rok zamiast swetrów zakładanych przez głowę. Skąd taka popularność swetrów męskich rozpinanych? Przede wszystkim stąd, że w łatwy sposób można je zarówno założyć, jak i zdjąć. Co więcej, doskonale sprawdzają się one w stylizacjach „na cebulkę”, które tak chętnie wybieramy wiosną i jesienią, gdy w ciągu dnia mamy do czynienia ze stosunkowo dużą amplitudą temperatur. Swetry wkładane przez głowę niestety nie sprawdzają się w takie dni, ponieważ nie możemy pod nie ubrać zbyt grubej warstwy ubrań. Co więcej, swetry męskie rozpinane doskonale sprawdzają się w rozmiarach plus size. Nie podkreślają one nadmiernie brzuszka czy innych mankamentów figury, stąd mężczyźni chętnie się na nie decydują. Wybór swetrów męskich rozpinanych to strzał w dziesiątkę także w przypadku bardziej oficjalnych stylizacji, zamiast marynarki czy płaszcza.

Nie tylko na wiosnę

Swetry męski rozpinane plus size są najchętniej kupowane właśnie w porze wiosennej. Rezygnujemy wtedy ze swetrów zakładanych przez głowę, bowiem chcemy mieć możliwość jak najszybszego zdjęcia ubrania w ciepły dzień. Warto jednak pamiętać, że swetry męskie rozpinane doskonale sprawdzą się również latem. Wybierają się na wakacje zwykle bierzemy ze sobą sweter „na wszelki wypadek”. Co prawda latem zwykle spodziewamy się wysokich temperatur, jednak nigdy nie wiadomo, co nas czeka już na miejscu. Swetry rozpinane będą o wiele lepszym wyborem, niż zakładane przez głowę. Możemy zdecydować się na nieco cieńsze modele, ostatecznie lato jest stosunkowo ciepłą porą roku, szczególnie gdy wybieramy się na wakacje do krajów południowych. Sweter rozpinany męski posłuży nam również jesienią, gdy ponownie rozpoczynamy sezon ubierania się na cebulkę. Na wczesną wiosnę oraz jesień dobrze jest wyposażyć się w nieco cieplejszy sweter, gdyż temperatury po zimie i przed zimą są jeszcze stosunkowo niskie. Możemy postawić na niemal każdy wzór i kolor swetra – w modzie jest obecnie różnorodność, zatem różnorodne mogą być również nasze swetry.

Udostępnij