robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Mężczyzna

Przeszczep włosów – wszystko co warto wiedzieć

Przeszczep włosów – wszystko co warto wiedzieć

Utrata włosów to bardzo przykre przeżycie nie tylko dla kobiet – lecz także i mężczyzn.
U pań właściwie nie mamy do czynienia z łysieniem, a jedynie z przerzedzeniem i zmianą gęstości włosów. Z kolei u mężczyzn sytuacja przedstawia się troszkę inaczej. Główną przyczyną łysienia są zmiany hormonalne – łysienie androgenowe.

W pewnym wieku – zwykle w okolicy pięćdziesiątego roku życia niektórzy z panów zauważają u siebie tak zwane zakola oraz utratę włosów na szczycie głowy

Na taki rodzaj łysienia farmakologia oraz dostępne na rynku kosmetyki niewiele mogą pomów- na szczęście w dzisiejszych czasach przeszczep włosów to coś, na co wielu z nas może sobie pozwolić.

Przeszczep włosów jeszcze do niedawna kojarzył nam się jako domena sławnych i bogatych gwiazd- aktorów, celebrytów, czy też piosenkarzy. Obecnie coraz więcej zwykłych obywateli jest w stanie zafundować sobie przeszczep włosów.

Obecnie przeszczep włosów nie jest już tak bolesny, jak to miało miejsce wiele lat temu, nie trwa też kilka dób

Dlatego jest to niezwykle dobra informacja dla wszystkich, których interesuje tematyka, jaką jest przeszczep włosów.

Zwykle podczas zabiegu, jakim jest przeszczep włosów pobiera się włosy wraz z ich otoczką z części potylicznej głowy – i następnie umieszcza w tych okolicach gdzie zauważono wyraźne ich braki oraz ubytki. Zwykle jest to okolica skroniowa oraz korona głowy.

Zabieg nie należy do bardzo bolesnych i nie należy się do niego specjalnie przygotowywać. Również czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, a pacjent bardzo szybko może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Po zabiegu, jakim jest przeszczep włosów, należy głowę umiejętnie myć tak, aby nie uszkodzić cebulek włosów oraz ich nie wytrzeć. Nie powinniśmy więc intensywnie wycierać głowy szorstkim ręcznikiem, a jedynie bardzo delikatnie je osuszać.
Ponadto powinniśmy uważać z czapkami i innymi nakryciami głowy oraz zrezygnować na kilka tygodni z wizyt na solarium oraz w saunie. Mogłyby one bowiem negatywnie wpłynąć na efekty końcowe zabiegu.

Udostępnij