robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Motoryzacja

Podstawowe techniki polerowania samochodu

Podstawowe techniki polerowania samochodu

Samochód jak każda rzecz materialna, z biegiem lat ulega zniszczeniu. Upływ czasu widać szczególnie po jego wyglądzie zewnętrznym i stanie lakieru. Niestety lakier jest nieustannie narażany na negatywnie oddziaływanie czynników zewnętrznych. Słońce, deszcz, śnieg, zalegająca warstwa brudu… to wszystko sprawia, że samochód w efekcie znacząco traci na estetyce. A nie każdego stać na regularne wymienianie auta, gdy tylko pojawią się na nim rysy bądź wyblakłe punkty. Dlatego też, dzięki szerokiej dostępności odpowiednich narzędzi, wielu kierowców decyduje się na samodzielne polerowanie. Wymaga to oczywiście wiedzy i akcesoriów, jednak z czasem nabierają wprawy i stają się wręcz specjalistami w tej dziedzinie. O czym pamiętać, przygotowując samochód do polerowania? Jak powinien przebiegać proces i jakie akcesoria są niezbędne do jego wykonania?

Prawidłowe przygotowanie samochodu do polerowania

Jednym z ważniejszych etapów polerowania samochodu jest etap wstępny. Bez prawidłowego przygotowania auta, kolejne prace nie powinny być podejmowanie. Pojazd w pierwszej kolejności należy bowiem oczyścić z brudu, soli, pyłków czy kurzu. Najbezpieczniej będzie podjechać autem na myjnię i zastosować system podwójnego czyszczenia. Zagwarantuje to 100% pewność, że każde zanieczyszczenie, często niewidoczne gołym okiem, zostanie usunięte. W dalszej kolejności samochód należy zostawić do osuszenia. Dopiero, gdy powierzchnia będzie czysta i sucha, można przystąpić do polerowania. Warto zaznaczyć, by wykonywać czynność w zacienionym miejscu, co pozwoli uniknąć sytuacji nadmiernego rozgrzania powłoki lakierniczej.

Odpowiednia pasta polerska

Narzędziami niezbędnymi do polerowania samochodu są: polerka samochodowa z regulacją obrotów, gąbka oraz pasta polerska. Zaopatrzenie się w profesjonalny sprzęt nie tylko przyspieszy pracę, ale przede wszystkim pozwoli uzyskać oczekiwany efekt. Zmorą większości kierowców jest wybór odpowiedniej pasty polerskiej. Na rynku dostępnych jest ich całkiem sporo, jednak tak naprawdę tylko kilku producentom warto zaufać. Na uwagę zasługuje m.in. pasta polerska Zvizzer One Step. Jej cechą szczególną jest wielotorowe działanie, co oznacza że pasta wykonuje 3 operacje w jednym kroku: cięcie, wykończenie i ochrona. Dzięki innowacyjnym formułom zastosowanym w produkcie, efektem polerowania jest tzw. 'wet look’, czyli mokry lakier. Dodatkowo zawarte w paście polimery, zapewniają zabezpieczenie i połysk na dłuższy czas (6-12 miesięcy). Etapem końcowym polerowania pojazdu jest oczyszczanie karoserii z resztek pasty, osuszanie, a także pielęgnacja pozostałych części samochodu. Pasty polerskie do lakieru samochodowego to jedno, by zaś totalnie odświeżyć look pojazdu, warto również zaopatrzyć się m.in. w pasty do lamp i szyb, które zatuszują nawet najmniejsze zadrapania.

Czynność polerowania samochodu z pewnością nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jednak dzięki odpowiednim narzędziom i akcesoriom, nie musi oznaczać obsługi detailingowej. Nowoczesne formuły zastosowane w pastach polerskich, jeszcze bardziej przyspieszają i ułatwiają czynność osobom, które zdecydują się wykonać ją samodzielnie i sporo na tym zaoszczędzić.

Udostępnij