robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Lifestyle

Słodycze z Ameryki – czego warto spróbować?

Słodycze z Ameryki – czego warto spróbować?

Ameryka wielu z nas kojarzy się z dobrobytem oraz przesytem. To w końcu kraj, gdzie wszystko jest zróżnicowane, najlepsze oraz największe. Przynajmniej takie przeświadczenie na temat USA posiada spora część społeczeństwa. Zatem w myśl takiego rozumowania Stany Zjednoczone muszą być także cukierkowym rajem. Które słodycze z Ameryki warto więc spróbować?

Słodycze z Ameryki – czego warto spróbować?

Amerykańskie korporacje produkujące słodycze od lat wiodą prym na światowym rynku cukierniczym. To właśnie tamtejsze produkty, stale w ciągu ostatnich dekad, pojawiają się w europejskich sklepach i zyskują uznanie wśród wielu klientów. Trudno spotkać osobę, która nie słyszała o znanych batonikach takich jak Snickers, Mars czy KitKat. Słodycze z Ameryki są dziś spotykane niemalże na każdym kroku. Ponadto amerykański przemysł spożywczy dał także początek najpopularniejszym napojom gazowanym, do których można zaliczyć: pepsi, Coca colę oraz napoje energetyczne Monster Energy.

Jednak nie wszystkie słodycze z Ameryki zagościły w naszych lokalnych sklepach. A szkoda, bo część z nich charakteryzuje się naprawdę unikatowym smakiem. Dużo ciekawych propozycji oferują sklepy internetowe np. https://candy-shop.pl/kategoria.slodycze-z-ameryki,49.html. Wobec tego, których amerykańskich słodyczy warto spróbować?

Słodycze z Ameryki – Reese’s

To prawdopodobniej jedne z najczęściej wybieranych przez Amerykanów słodyczy. Stanowią prawdziwe bogactwo amerykańskich smaków skoncentrowanych w postaci batoników, płatków lub najczęściej sprzedawanych babeczek, tzw. peanut butter cups. Ich skład opiera się na unikatowym połączeniu czekolady wraz z masłem orzechowym. To właśnie ze względu na aromat drugiego składnika, słodycze te cieszą się tak wielką popularnością i zdecydowanie warto ich skosztować. 

Słodycze z Ameryki – Hershey’s 

Hershey’s to niekwestionowany lider wśród producentów wyrobów czekoladowych i słodyczy z Ameryki. Charakteryzują się one niepowtarzalnym smakiem oraz są dostępne w różnych odmianach. Na uwagę zasługują przede wszystkim czekolady mleczne oraz z migdałami, a także czekolady białe z ciasteczkami. Ale tabliczki czekolad to nie jedyna forma słodyczy Hershey’s. Na rynku znajdują się bowiem także praliny tej marki, płatki a także polewy. 

Słodycze z Ameryki – Crunch 

To kolejna czekoladowa przekąska uwielbiana przez Amerykanów. Jest to smakowity, chrupiący batonik, który zadowoli podniebienie koneserów słodkości. Podobnie jak inne słodycze z Ameryki także i Crunch dostępny jest w wielu rożnych smakach. 

Słodycze z Ameryki – Twizzlers

Twizzlery to również jedne z najbardziej charakterystycznych słodyczy z Ameryki. To nic innego jak cukierki do żucia w postaci paluszków, początkowo bazujące na aromacie lukrecji, dziś dostępne w wielu smakach. Jednymi z najpopularniejszych są Twizzlery truskawkowe, które zdają się cieszyć największym uznaniem wśród konsumentów. 

Udostępnij