robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

BiznesMężczyznaRozwój Osobisty

Czy warto pracować za granicą?

Czy warto pracować za granicą?

Chociaż obecnie wiele słyszy się o tym jakoby sytuacja gospodarcza oraz ekonomiczna w Polsce uległa diametralnej poprawie. W związku z tym partia rządząca głosi, iż ludzie będą masowo powracać do Polski z emigracji a ci, którzy mieli takie plany, z pewnością z nich zrezygnują i w kraju pozostaną.
Są to jednak marne pogłoski, które zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością niestety nie mają. Sytuacja w Polsce być może delikatnie się poprawiła pod względem tworzenia się nowych miejsc pracy – niestety zarobki nie są absolutnie adekwatne do cen, z jakimi każdego dnia przychodzi nam się zmierzyć, kupując chociażby podstawowe artykuły żywnościowe, chemię domową oraz płacąc czynsz i rachunki. Większość z nas wybiera więc praca w Irlandii lub innym zachodnim kraju.

Praca w Irlandii nie należy do najłatwiejszych

Zwłaszcza jeżeli nie mamy dobrego fachu w rękach oraz nie władamy biegle językiem angielskim. Jeśli jednak jesteś osobą pracowitą i wytrwałą, to praca w Irlandii jest zdecydowanie lepszą opcją niż praca w Polsce na podstawowym stanowisku fizycznych takim jak, chociażby magazyn czy produkcja.

Praca w Irlandii to o wiele wyższe zarobki i zdecydowanie niższe koszta utrzymania się. Zycie na Zachodzie lub Wyspach Brytyjskich jest o wiele tańsze aniżeli życie we wschodniej i centralnej części Europy.

Dlatego fraza praca w Irlandii należy do jednych z najczęściej wyszukiwanych przez internetowe wyszukiwarki w Polsce lub też innych krajach. Praca w Irlandii dla Polaków to najczęściej gastronomia i hotelarstwo, turystyka, opieka nad dziećmi i osobami starszymi, praca w serwisie sprzątającym oraz wszechobecne fabryki i magazyny. Osoby o wyższym stopniu wykształcenia oraz biegle posługujące się angielskim językiem praca w Irlandii mogą dostać także w sektorach zatrudniających pracowników umysłowych. Na przykład branża IT, HR, administracja publiczna, księgowość, kadry oraz wiele innych.

Nie brak pracy w Irlandii także dla polskich lekarzy oraz pielęgniarek – dlatego pogłoski o ich rychłym powrocie do kraju są przesadzone.

Udostępnij