robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Lifestyle

Kieliszki do shotów – jakie są najlepsze?

Kieliszki do shotów – jakie są najlepsze?

Shot jest to specjalnie przyrządzany i podawany koktajl alkoholowy. Napoje te są o wiele mocniejsze od tradycyjnych drinków. Dzieje się tak dlatego, że składnikami są przeważnie alkohole o wysokiej zawartości procentowej. Sporządza się je bez jakichkolwiek składników rozcieńczających. Wszystkie ewentualne dodatki podaje się w bardzo małych ilościach. Shoty pije się jednym haustem, a podawane są w 50 ml kieliszkach do wódki.

Jak przygotować warstwowe shoty?

Tajemnicą zrobienia dobrych, warstwowych shotów, które nie tylko smakują, ale także wyglądają niesamowicie, jest wybranie składników, które mają różną gęstość. Kieliszki do shotów najlepiej wypełniać najpierw syropem, później likierem i na końcu wódką, która najlepiej jeśli jest smakowa, ponieważ wtedy góra shotu nie jest przezroczysta.
Powinno się również druga i trzecią warstwę wlewać delikatnie łyżeczką, dotykając nią do ścianki kieliszka. Najlepiej lać alkohol na łyżeczkę i pozwolić mu swobodnie opaść na kolejne warstwy. Dobrze jest także kupić specjalny nalewak do butelek, pozwolą one kontrolować strumień alkoholu.

Jakie są najlepsze kieliszki do shotów?

Kieliszki do shotów cechują się większą pojemnością niż te do likieru czy do wódki. Nie posiadają nóżki i można w nich przyrządzać ciekawe, kilkuwarstwowe shoty. Kieliszki powinny mieć grube dno, które sprawia, ze alkohol nagrzewa się powoli. Shoty należy podawać najlepiej w mrożonych kieliszkach i napełniać je pozostawiając 2-3 mm od krawędzi kieliszka.

Kieliszki do shotów – idealny pomysł na prezent

Świetnym pomysłem na prezent, na każdą okazję będzie komplet kieliszków do shotów. Mogą być w różnych kolorach, z rozmaitym desingiem. Ciekawym pomysłem jest zestaw dwunastu kieliszków do shotów, umieszczonych na drewnianej desce. Są one świetnym gadżetem na przyjęcia w domu, w gronie przyjaciół oraz na większe imprezy. Kieliszki takie wykorzystać można także na kameralnych spotkaniach przygotowując kilka shotów naraz. Kieliszki do shotów mogą być także kolorowe, z grubszego szkła, które podnosi jeszcze walory estetyczne napoju.
Kieliszki na shoty mogą być spersonalizowane, być dedykowane konkretnej osobie. Shoty można podawać także w specjalnych kieliszkach z lodu, który się nie rozpuszcza, a podnosi walory smakowe alkoholu.

Gdzie kupić kieliszki do shotów?

Wiele sklepów oferuje różne rodzaje kieliszków do wódki, ale także specjalnych do shotów. Są to komplety po sześć sztuk, po dwanaście, ale można kupować także pojedyncze sztuki. Dostępne są także w sklepach internetowych.

Udostępnij