robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Lifestyle

Jakie buty wojskowe wybrać?

Jakie buty wojskowe wybrać?

Buty wojskowe to podstawowa część ekwipunku każdego członka wojska czy jakiejkolwiek innej służby mundurowej. Ponadto tego typu rodzaj obuwia ze względu na swoją wysoką jakość oraz świetną konstrukcję, idealnie nadadzą się jako buty na górskie szlaki czy nawet do codziennego użytku. Jednak jakie buty wojskowe wybrać, aby być z nich zadowolonym?

Dlaczego buty są tak ważne?

Żaden strój mundurowy nie będzie w pełni kompletny, jeśli nie zaopatrzymy się w odpowiednie buty. Czym charakteryzują się buty wojskowe? Za szczególną wytrzymałość odpowiedzialna jest przedłużona cholewka. W większości modeli do jej produkcji wykorzystuje się tworzywa sztuczne dobrego gatunku lub skórę naturalną. To między innymi materiał sprawia, że takie obuwie wyjątkowo dobrze radzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi, jak śnieg czy deszcz.

Równie ważnym elementem takich butów jest podeszwa. Wytwarzana jest z perforowanej, grubej gumy, której zadaniem jest ochrona podbicia stopy. Jest również odpowiedzialna za amortyzację na różnych powierzchniach, nawet podmokłej czy śliskiej. Zawód żołnierza wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego inwestycja w dobre obuwie to podstawa.

Jakie buty wojskowe na lato?

Oczywiste jest, że buty na cieplejsze miesiące będą się znacznie różniły od tych, jakie kupujemy na zimę czy jesień. Podstawową różnicą, ku zdziwieniu wielu ludzi, jest kolor. Letnie buty wojskowe w większości przypadków utrzymane są w piaskowych, jasnych kolorach. Tego typu obuwie bardzo często jest wybierane przez żołnierzy, którzy jakiś ułamek swojej służby spędzają w państwach, w których panuje ciepły klimat. Letnie buty wojskowe są produkowane z oddychających, lekkich materiałów. Swoboda ruchów oraz brak potu zapewnia maksimum komfortu.

Bardzo ważna w takim obuwiu jest antybakteryjna wyściółka. To ona jest odpowiedzialna za odprowadzanie potu oraz absorbowanie wszelkich wstrząsów. Otulająca staw skokowy, przedłużona cholewka dba o to, aby nasze stopy były dobrze ustabilizowane. Większość modeli nie posiada w sobie elementów metalowych, przez co lotnicze podróże są znacznie komfortowe.

Wojskowe buty na jesień oraz zimę

W przeciwieństwie do obuwia, jakie kupujemy latem, w zimowych butach najważniejsza jest izolacja oraz ciepło. W modelach wyposażonych w cholewkę z nylonu będziemy mogli spodziewać się bezpieczeństwa oraz ciepła. W wojsku bardzo często kluczowe znaczenie mają sekundy, dlatego system szybkiego sznurowania oraz wysoko umiejscowiony język są bardzo pomocne. Warto, aby buty były wyposażone w olejoodporną oraz antypoślizgową podeszwę. Powinna być ona także elastyczna, aby komfort był jak największy. Takie buty bez problemu poradzą sobie ze żwirem, asfaltem, brukiem, szutrem czy piaskiem. Są one przeznaczone dla wojskowych, harcerzy, służb mundurowych czy osób wielbiących survival.

Jeśli zdecydujemy się na takie obuwie, to warto postawić na polskie buty wojskowe Demar. Oferują oni swoim klientom produkty świetnej jakości, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

Udostępnij