robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

Lifestyle

Jakie są rodzaje zamków w drzwiach zewnętrznych?

Jakie są rodzaje zamków w drzwiach zewnętrznych?

Jakościowy zamek w drzwiach jest gwarantem bezpieczeństwa mieszkańców oraz ich mienia. Z tych powodów przy zakupie drzwi warto przyjrzeć się rodzajom zamków w drzwiach zewnętrznych. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i który ostatecznie zamek wybrać? Przeczytaj. 

Rodzaje zamków w drzwiach zewnętrznych – czym się kierować przy wyborze?

Dobre zamki do drzwi zewnętrznych stanowią pierwszą barierę przed włamaniem do mieszkania. Wielu właścicieli posesji wychodzi z założenia, że kradzież mienia akurat się im nie przydarzy i dlatego nie zastanawia się nad jakością zamka w drzwiach. Niestety, te tanie wprawionym złodziejom łatwo sforsować i dostać się do środka. 

Jakościowe i atestowane drzwi zewnętrzne to jedno, ale drugą kwestią są również dobre zamki. Jakie są rodzaje zamków do drzwi zewnętrznych i które warto wybrać? 

Zamki do drzwi zewnętrznych – rodzaje

Warto zastanowić się nie tylko nad designem drzwi zewnętrznych, ale również wyborem zamka, który także będzie gwarantował bezpieczeństwo. 

Rodzaje zamków w drzwiach zewnętrznych dzielimy przede wszystkim na:

  • zewnętrzne – zamocowane na skrzydle drzwi zewnętrznych;
  • wewnętrzne – wbudowane w skrzydło drzwi, są niewidoczne.

Te dwa określenia na zamki w drzwiach zewnętrznych można lepiej doprecyzować i nazwać ze względu na ich specyfikę. Dlatego też wyróżniamy poszczególne rodzaje zamków w drzwiach zewnętrznych:

  • Zamki wpuszczane – zamki montowane wewnątrz skrzydeł drzwiowych. Przy drzwiach zewnętrznych warto zastosować zamki z większą ilością zasuw (nawet trzema), które będą stanowiły dodatkową ochronę przed sforsowaniem zamka. 
  • Zamki wierzchnie – rodzaj zamka zewnętrznego, który jest mocowany na skrzydle drzwi. Błędem jest montowanie drugiego końca do zasuwy na framudze drzwi, gdyż taki zamek łatwo wyłamać. Najlepsze są takie zamki, w których zasuwa wpuszczana jest we framugę. Takie zabezpieczenie jest bardzo istotne, gdy drzwi antywłamaniowe wyposażone są tylko w zamki zewnętrzne. 
  • Wkładki cylindryczne – są wymienną częścią zamków w drzwiach zewnętrznych. Ten rodzaj dzieli się na cylindry z jedno i dwustronnym zamknięciem. 
  • Zamki wpuszczane wielopunktowe – inaczej skrzynkowe. Umożliwiają zamknięcie drzwi w kilku punktach (rygiel drzwi blokuje się na kilka sposobów – przy użyciu jednego klucza).  

Zleć montaż drzwi sprawdzonym fachowcom na: https://fixly.pl/kategoria/montaz-drzwi 

Udostępnij