robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

MężczyznaPiwowarstwo

Najbardziej popularne dodatki piwowarskie

Najbardziej popularne dodatki piwowarskie

Warzenie piwa jest w naszym kraju coraz bardziej popularne i postanawiają się nim zająć osoby, które uwielbiają spożywać ten złocisty trunek wraz ze znajomymi. Polska posiada bardzo duże tradycje piwne, a czołowe browary koncernowe działają już na naszym rynku od kilkuset lat. Rozbudowują się one z każdym rokiem coraz bardziej i otwierają nowe placówki, za pomocą których moce rozlewnicze są są jeszcze większe. Polskie browary bardzo często wysyłają swoje piwa za granice, a zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże.

Z tego artykułu dowiesz się o:

  • zainteresowanie polskim piwem
  • browary kraftowe
  • dodatki piwowarskie
  • ceny piwa kraftowego

Zobacz także: https://robiepiwo.pl/ile-kalorii-ma-piwo/

Zainteresowanie polskim piwem

Oczywiście zainteresowanie naszym piwem poza granicami Polski jest zazwyczaj spowodowane tym, że nasi rodacy pracujący za granicą tęsknią za dobrze znanym im smakiem i chcą go mieć również na wyciągnięcie ręki na obczyźnie. Poza tym ludzie zza granicy zachęceni dobrą opinią polskiego piwa również nie chcą być gorsi i mieć możliwość skosztowania najlepszych piw z naszego kraju. Według wielu osób kochających spożywać piwo, najlepszymi polskimi browarami są te kraftowe.

Browary kraftowe

Piwa rzemieślnicze, zwane inaczej kraftowymi to piwa, które są tworzone na potrzeby bardziej wymagających klientów, którym sam słód jęczmienny i źródlana woda po prostu nie wystarczą. Czołowe polskie browary kraftowe sprowadzają swój chmiel przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych, gdzie klimat sprzyja mocno jego uprawie i zapotrzebowanie na takie chmiele jak Citra, czy Mosaic jest bardzo duże. Są to dodatki piwowarskie, które zna bardzo wiele osób lubiących pić piwo.

Dodatki piwowarskie

Browary produkujące piwo kraftowe postanowiły nie ograniczać się zupełnie i testować piwa z wieloma różnymi dodatkami. Na półkach sklepowych w dużych marketach i specjalistycznych sklepach z alkoholem możemy spotkać wiele piw z dodatkiem mango, marakui, miodu, zbóż, a także setek innych dodatków. Wszystko zależy oczywiście od bardzo bujnej wyobraźni piwowara, który wymyśli sobie jakąś koncepcję i postara się ją w pełni zrealizować, by zadowolić swoich odbiorców.

Ceny piwa kraftowego

Dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce piwa rzemieślnicze, które posiadają bardzo ciekawe dodatki mogą być po prostu drogie i nie wszyscy będą się chcieli nimi raczyć na co dzień. Jednakże piwa z dodatkami owoców, zbóż, a nawet czekolady stają się na tyle modne, że szczególnie mniejsze browary starają się je produkować na dużą skalę i zaskakiwać co kilka miesięcy kolejną ciekawostką na rynku, na którą zawsze znajdą się chętni patrząc przez pryzmat liczby pijących piwo osób w naszym kraju.

Udostępnij