robiepiwo.pl

Blog lifestylowy dla mężczyzn i nie tylko

LifestyleMotoryzacja

Auto – używane czy z salonu?

Auto – używane czy z salonu?

Auta już od jakiegoś czasu są wyznacznikiem statusu i pozycji zajmowanej w społeczeństwie. Sam zapewne wiesz, jakimi samochodami jeżdżą twoi koledzy z pracy bądź sąsiedzi. Wszyscy lubimy ładne i atrakcyjne auta i w pewnym stopniu lubimy też, gdy inni zazdroszczą nam tego, czym poruszamy się po drogach. To, czy jednak kupisz samochód używany czy ten zupełnie nowy, zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Jest to twoja decyzja, na którą nikt nie powinien mieć większego wpływu. Jeżeli więc uznałeś, że auto używane spokojnie może odpowiedzieć twoim potrzebom, właśnie na nie się zdecyduj. Taka decyzja będzie nieść ze sobą wiele korzyści.

Przystosowanie do jazdy

Zanim jednak z wielkim entuzjazmem odpowiesz na pierwsze lepsze ogłoszenie, koniecznie sprawdź, czy wystawiony na nim samochód jest przystosowany do jazdy. Musisz samodzielnie ocenić jego legalność. Jako że jednak odpowiada za nią wyłącznie kupujący, sam powinieneś od razu poprosić go o zaprezentowanie karty pojazdu i karty serwisowej. Możesz nawet sprawdzić na komisariacie policji, czy auto przypadkiem nie pochodzi z nielegalnego obrotu. Załatwienie tych spraw zajmie ci trochę czasu, ale nie powinieneś go żałować. Dowiedz się więcej na temat samochodów na emotis.pl.

Auto – używane czy z salonu?

Dopiero gdy będziesz mieć absolutną pewność, że samochód używany jest legalny i został przystosowany do jazdy po drogach, możesz dokładniej zapoznać się z ofertą. Nigdy nie rób tego w emocjach. Na pewno chcesz jak najszybciej stać się właścicielem nowego auta, ale jednak pośpiech nie jest dobrym doradcą. Dopiero gdy się uspokoisz i znajdziesz chwilę wolnego czasu, możesz raz jeszcze przyjrzeć się znalezionemu wcześniej samochodowi. Popatrz, czy przypadkiem nie będzie on wymagać od ciebie dodatkowych napraw. Za nie zapłacisz przecież z własnej kieszeni.

Gdybyś jednak doszedł do wniosku, że nie masz czasu lub ochoty na sprawdzanie wiarygodności ogłoszeń i ocenę legalności samochodu, pozostaje ci do wyboru jeszcze jedna opcja – zakup nowego samochodu. Co prawda w tym przypadku będziesz musiał liczyć się z większym wydatkiem, ale czasem taka inwestycja może ci się bardzo opłacić.

felgiaku.pl

Udostępnij