Zaloguj

Kategorie

Kontakt

Nasza infolinia dostępna jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 do 19.

telefon603-351-308

Masz pytania zadzwoń

Możesz również porozmawiać przez czat online, wystarczy kliknać w poniższy baner.

Istnieje kilka metod uwarzenia samodzielnie piwa domowego:

1) Brewkit- najprostsza metoda uwarzenia domowego piwa. Przygotowanie zestawu nie powinno nam zająć dłużej jak 1 godzinę. W ten sposób uwarzyć możemy praktycznie każdy rodzaj piwa typu: Stout, Ale, Porter, Lager, IPA i wiele innych. Cena samodzielnie uwarzonego piwa w ten sposób nie powinna przekroczyć 1,2-1,8zł za 0,5l, jednak smak i zapach jest nieporównywalnie lepszy do piw  koncernowych.

2) Zachmielanie ekstraktu słodowego - zestawy surowców opartych na bazie niechmielonych ekstraktów słodowych. Warzenie piwa w ten sposób polega na chmieleniu tj. gotowaniu ekstraktu słodowego około 1 godziny, według własnego smaku i upodobań na goryczkę i aromat. Całość procesu nie powinna nam zająć dłużej jak 2 godziny. Cena piwa 0,5 w zależności od rodzaju i ilości użytych ekstraktów słodowych oscyluje w granicach 1-1,4zł.

3) Zacieranie, wysładzanie i chmielenie słodów - przyrządzenia piwa poprzez zacieranie słodów oraz chmielenie, jest najbardziej czasochłonną ( około 5-6 godzin) formą warzenia piwa domowego, jednocześnie dająca najwięcej satysfakcji, gdyż uwarzone przez nas w całości piwo jest niepowtarzalne i takie jak lubimy. To My decydujemy o poziomie goryczki, słodowości, barwie, zawartości alkoholu. Cena piwa uwarzonego poprzez zacieranie słodów nie powinna przekroczyć 1-1,2zł za 0,5l.